• Ново
Miabella Women's'simsенски 4- Карат овален се создаде сино бел сафир 10kt бело злато ореол прстен
zoom_in

Miabella Women's'simsенски 4- Карат овален се создаде сино бел сафир 10kt бело злато ореол прстен

DEN 1.67

Износ
check Во продавницата.

Погледнете го вашиот елегантен најдобро со овој миабела создаден сино -бел сафир ореол прстен. Изработено во бујно 10-карат бело злато, овој класичен прстен има еден овален, сет, создаден сино сафир скапоцен камен (10х8мм), и 30 тркалезни, путер, создадени бели сафирски камења од бели сафир (1,5х1,5 мм). Засилен со полиран финиш, овој прекрасен прстен е разноврсен додаток. Флаутирајте го на секоја можна можност. Направено во 10kt бело злато. 4-3/4 CT T.G.W. Создадени скапоцени камења со сини и бели сафир. Создадено сино сечење : овално. Создадена сина големина : (10x8mm). Создадено сино поставување : Поставување на измет. Создаден бел сафир исечен : круг. Создадена големина на бел сафир : (1,5х1,5мм). Создадено поставување на бели сафир : поставено од путер. Ширина на опсегот : 1,4мм. Хало прстен. Септември родител. Висока полска завршница - заврши со висок лак за дополнителна искра и сјај. Спакувано до совршенство - Со Миабела, добивате повеќе од искра бидејќи сите наши парчиња се спарени со крпа за полирање и гарантираат картичка, сите завиткани во зашеметување кутија за подароци. Безвременски класици - Прегрнувањето на најновите стилови е важно за Миабела, но свртувањето на нив безвременски е нашата цел. Можете да најдете стилски класици по цена прифатлива за сите џебови!. Глобално занаетчиство - Миабела е кулминација на над 40 години искуство во производство и дизајн. Нашите гемолози, дизајнери и купувачи патуваат низ светот за да добијат накит со висок квалитет и иновативна инспирација за секое парче. Мијабела фино накит имаше уникатно парче за секој стил. Гаранција Миабела - Миабела гарантира дека сите накит што ги продаваме ги исполнува највисоките стандарди и тоа се производи за лого на висококвалитетни, врвни линиски инспекции, премиум материјали и зачудувачки супериорна конструкција и дизајн. Сите материјали се овластени точни според стандардите на Комитетот за будност на накит. Загарантирано 100% задоволство - нашиот високо посветен тим за нега на клиенти секогаш е среќен што помага, доколку е потребно.

Им се допаѓа и на купувачите..