• Ново
Примарно злато Карат бело злато овално аметист и дијамантски прстен
zoom_in

Примарно злато Карат бело злато овално аметист и дијамантски прстен

DEN 1.33

Износ
check Во продавницата.

Овој 14 карат бел златен скапоцен камен го прави извонреден подарок. Одликувајќи се со огромна 10x8mm блескава овална виолетова аметист, која е прекриена со природни дијаманти, овој прстен зрачи сјај од секој агол и доаѓа во големина на прстите 6. Гемстон тежи 2.135 CTTW.Метал Тежина : 3,53 грамсјер : Gold Gold Karat : 14 Karat Metal Color : White Band Width : 1.7 to 4.2mm (tapered) Ring Size : 6 Dimensions : Ring Top Length 9.8mm, Top Width 11.8mm Solid Open Back< 1.5mm thick Gemstone Details : Type : Amethyst Birthstone Month : February Color : Purple Shape : Oval Size : 10mm x 8mmweight : 2.135 CTTWQUANTITY : 1 Jewelry Setting : Channelediamond Детали : Јасност : I2 Color : I-Jshape : Round Size : 1 Mmweight : 0.03 CTTWQUANTITY : 6 Jewelry Поставување : Поставување на Prongyour Attict Давање подароци.ПОВЕРУВАЕ НА ОРИГИНА : Индија 14 Карат бело злато, цврсто, аметист, дијамант.

Им се допаѓа и на купувачите..