• Ново
Примарен златен карат бел златен дијамант и рубин цвет прстен
zoom_in

Примарен златен карат бел златен дијамант и рубин цвет прстен

DEN 12639.84

Износ
check Во продавницата.

Откажете го вашиот изглед со оваа сјајна цветна убавина. Декорирани со треперливи природни дијаманти и црвени рубински скапоцени камења на прекрасен цвет дизајн Овој прстен е направен во 14 карат бело злато. Овој прстен доаѓа во целосна големина на прстот 7, дијамант тежи 0,323 CTTW и скапоцени камења тежи 0,116 CTTW.metal Тежина : 4,36 Грамсјеверија Тип : Финансирање на рингендер : Womenените : Goldgold Karat : 14 Karatmetal Color : Whiteband Sidth : 2 до 10mm ( Затегната) Големина на прстенот : 7 Gemstone Детали : Тип : Rebycolor : Red Shape : Round Size : 1,5 mm, 1,2mm, 1,4mm, тежина : 0,116 CTTWQUANTITY : 2, 2, 2 Jewelry Setting : Prong Diamond Детали : Јасност : Јасност : I2 Color : I-Jshape : Roundsize : 2мм, 1,2ммм : 0,323 CTTWQUANTITY : 1, 36 Jewelry Setting : Prongyour Item пристигнува во комплементарна зелена кутија за подароци со бел лак, совршен за чување или подароци.

Им се допаѓа и на купувачите..