• Ново
4- Карат Т.Г.В. Прстен за ангажман со бело злато солза од 10KT
zoom_in

4- Карат Т.Г.В. Прстен за ангажман со бело злато солза од 10KT

DEN 7600.00

Износ
check Во продавницата.

Овој блескав прстен за ангажман со солза на Миабела Моисанит е сигурно дека ќе ја задоволи на прв поглед. Изработено во бујно бело злато, се одликува со круша, сет, сет, создаден бел моисанит скапоцен камен (11 х 9мм) во центарот со 20 треперливи кружни, песни-поставени моисанитни скапоцени камења по должината на групата на рингот. Засилен со висока полска завршница, овој елегантен моисанит прстен е совршен симбол на вашата убов. Направено во 10kt бело злато. 4-1/5 CT T.G.W. Создаде бел моисанит. Камен исечен од круша. Простори и песни поставени камења. Ширина на опсегот : 1,5мм. Накит Миабела : Со над 30 години искуство во создавање фин накит, Миабела го има она што го барате за да обележите посебна пригода со нешто што искра. Миабела - Хармонија во накит . Бродови со крпа за полирање на накит Миабела. Внимателно спакувано во кутија за подароци.

Им се допаѓа и на купувачите..