• Ново
Карат Т.Г.В. Гарнет и Карат Т.В. Дијамант 14KT Rose Gold Heart Crossover Engagement Ring
zoom_in

Карат Т.Г.В. Гарнет и Карат Т.В. Дијамант 14KT Rose Gold Heart Crossover Engagement Ring

DEN 9072.00

Износ
check Во продавницата.

Изразувајте ја својата loveубов и посветеност со овој прстен за ангажман на кросовер на Tangelo Garnet и дијамантско срце. Монтирана во сјајно розово злато, има срцев удар, сет, гарнет скапоцен камен (8 х 8мм) во центарот со 44 дијаманти со сет, поставени од г. Полиран на брилијантен сјај, овој прекрасен прстен е сигурен дека ќе додаде рафал на боја и класа во секоја пригода. Направете ја да се чувствува како принцеза со овој уникатен прстен за кросовер на срцето. Изработено во злато од роза од 14 KT. 2 КТ. Т.Г.В. Гарнет. Гарнет сечење : срце. 1/5 КТ. Т.В. Дијамант. Боја на дијаманти : G-H. Јасност на дијаманти : I2, I3. Камења поставени од пронг. Ширина на опсегот : 1,7мм. Ринг за крстоверско срце. Јануарски роден камен. Висока полска завршница - заврши со висок лак за дополнителна искра и сјај. Спакувано до совршенство - Со Тангело, добивате повеќе од искра бидејќи сите наши парчиња се спарени со гарантна картичка, сите завиткани во зашеметување кутија за подароци. Безвременски класици - Прегрнувањето на најновите стилови е важно за Тангело, но свртувањето на нив безвременски е нашата цел. Можете да најдете стилски класици по цена прифатлива за сите џебови!. Глобално занаетчиство - Тангело е кулминација на над 4 години искуство во производство и дизајн. Нашите гемолози, дизајнери и купувачи патуваат низ светот за да добијат накит со висок квалитет и иновативна инспирација за секое парче. Tangelo фино накит имаше уникатно парче за секој стил. Тангело гаранција - Тангело гарантира дека сите накит што ги продаваме ги исполнува највисоките стандарди и тоа се производи за лого на висококвалитетни, врвни линиски инспекции, премиум материјали и зачудувачки супериорна конструкција и дизајн. Сите материјали се овластени точни според стандардите на Комитетот за будност на накит. Загарантирано 100% задоволство - нашиот високо посветен тим за нега на клиенти секогаш е среќен што помага, доколку е потребно.

Им се допаѓа и на купувачите..