• Ново
Жакард Производи Жакард Прокион Боја 19г-Средно Сина
zoom_in

Жакард Производи Жакард Прокион Боја 19г-Средно Сина

DEN 143.84

Износ
check Во продавницата.

ЖАКАРД ПРОИЗВОДИ - Жакард Прокион МХ боја. Користете ја оваа боја за боење со потопување, боја за вратоврска, батик, четкање со воздух, боење облека, печатење на екран, боење со градација на прскање и многу повеќе! Тоа е реактивна боја со влакна од ладна вода, кога се додава во вода од чешма, таа е најживописна од сите бои за целулозни влакна. Ќе ја обои целата целулоза и некои протеински влакна. Овој пакет содржи тегла боја од 2/3оз. Растворот во прав ја менува бојата при додавање вода. Конечниот резултат одговара на етикетата на шишето. Достапно во различни бои, секоја продадена одделно. Во согласност СО АСТМ Д 4236. Произведено во САД. 1 Пакување Од 1 Парче Жакард Производи Жакард Прокион МХ боја 19г-Средно Сина.

Им се допаѓа и на купувачите..