• Ново
Класична книга за дневно закажување Wirebound Wirebound Classic
zoom_in

Класична книга за дневно закажување Wirebound Wirebound Classic

DEN 447.84

Износ
check Во продавницата.

Оваа дневна книга за назначување на А-А-Гленс е паметен избор за секој што сака да остане организиран. Со тоа, можете да го закажете денот веднаш до четврт-час. Датираните страници се движат 12 месеци од јануари до декември, со што оваа дневна книга за планер е добра за една година. Неговиот формат со една страница по недела има четврт-часовно време на закажување од 7 до 19 : 45 часот и преостанатите денови. Минатото, тековната и двата идни месеци референца се протегаат на две страници, нудејќи широк преглед. Тековниот референтен месец е кутија и тековните два дена се истакнуваат за лесна идентификација. Секоја сабота има четврт-часови состаноци од 9 до 16 : 45 часот. Оваа книга за состаноци на А-А-Гленс е жица, така што вртење на страниците е лесно. Се одликува со симулирана кожна обвивка, која е исклучително издржлива и се залага за употреба без проблем. Треба да се напомене дека оваа дневна книга „Планер“ е непочитувачка. Класична книга за дневно закажување Wirebound Classik : Големина на страница : 4-7/8 "x 8". 30% пост-потрошувачки материјал. Издржлива книга за закажување на стакло. Издржлива симулирана кожна обвивка. Неизбрани. Ви овозможува да закажете четврт-час. Wirebound за лесно вртење на страницата.

Им се допаѓа и на купувачите..