• Ново
Просорсефит Дрво На Животот Јога Мат, 3 16-во
zoom_in

Просорсефит Дрво На Животот Јога Мат, 3 16-во

DEN 319.52

Износ
check Во продавницата.

Печатените Душеци за јога Prosource Fit се дизајнирани да ја инспирираат вашата практика на јога и да ве одржуваат удобни и избалансирани. Уникатните дизајни на јога мат се ексклузивни за Просорсефит, претставувајќи различни вредности и учења на јогата. Со дебелина од 5 мм, обезбедува доволно перница за поддршка на зглобовите, но е доволно тенка за да ви овозможи да останете стабилни во различни пози. Материјалот за држење што не се лизга останува на место на подот и помага да се спречи лизгање за време на пози на кучиња и воини свртени надолу. Пвц материјалот без 6 P ви дава мир на умот додека облогата отпорна на влага ги држи мирисите подалеку и ја прави оваа подлога лесна за одржување. Носењето до и од студио или теретана е лесно, при што секоја подлога тежи помалку од три килограми. Лесно се навива за складирање дома и може да се користи за други вежби на подот, како што се основни тренинзи, склекови и истегнување за добро заоблена фитнес рутина. Овие душеци се совршени за почетници на јога, како и за напредни јоги. За прашања или проблеми, ве молиме контактирајте со услуги на клиентите : (855) 552-2637. Отворени сме понеделник-петок од 8 : 30 ЧАСОТ - 4 : 30 ЧАСОТ Пацифичко Стандардно Време КРАЈНА УДОБНОСТ-со дебелина од 3/16" (5мм), оваа подлога комбинира удобност и стабилност, обезбедувајќи цврста основа за вашите јога сесии. Со димензии 72" Л х 24 " W, тој нуди доволно простор за повеќето ентузијасти за јога. СТИЛСКА СТАБИЛНОСТ-Истражувајте во духовна пракса со 6 дизајни инспирирани од јога кои не само што одекнуваат со етосот на јогата, туку ветуваат и површина што не се лизга за непопустлива влечна сила. Секој дизајн убаво ги доловува внатрешните вредности и суштината на јогата. ЗАПИРА НАТРУПУВАЊЕ ПОТ-Одржувајте ја вашата пракса хигиенска и непрекината со специјализиран слој. ПОДОБРЕНА ХИГИЕНА-Специјално дизајнирана со специјализирана обвивка, оваа подлога обезбедува заштита од мириси и спречува акумулација на пот, овозможувајќи почисто и поудобно искуство со јога. ИЗДРЖЛИВ И ДОЛГОТРАЕН-Изработен со прецизни и висококвалитетни материјали, оваа јога подлога е еластична и изградена за да издржи чести сесии, осигурувајќи дека останува главен елемент во вашата секојдневна пракса.

Им се допаѓа и на купувачите..