• Ново
Тинкспорт Јога Мат-Црна Светло Сина
zoom_in

Тинкспорт Јога Мат-Црна Светло Сина

DEN 319.52

Износ
check Во продавницата.

Откако го идентификувавме идеалниот, безбеден материјал, почнавме да ги прашуваме ентузијастите за јога (вклучени сме!) што би промениле за нивните постоечки душеци . Поплаката број 1 што ја имаа луѓето беше дека нивните постоечки душеци се премногу тенки и непријатни. Значи, ние ги дизајниравме нашите душеци да бидат подебели од постојните душеци. Внимававме да не ја направиме нашата подлога премногу густа за да стане тешко за балансирање на позите. Поради напредниот материјал, нашата подебела подлога останува неверојатно лесна. Уживајте Во Тинкспорт Јога Мат-Црн/Син Мраз секој ден по овие неверојатни цени! тинкспорт нуди побезбедни производи за поздрави спортисти! Го освои т најдете штетни материјали во оваа подлога! Оваа подлога се разликува од другите душеци на толку многу начини. Оваа јога подлога со високи перформанси е ослободена од бисфенол-А (БПА), Пвц, Олово, Фталати, Диоксини и биолошки токсични хемикалии. Ќе ви се допадне оваа лесна, висока изведба TPE материјал мат. Душекот за јога think Sport ве одржува стабилни во најсложените пози и нема силен нов мирис на Мат. Душекот за јога think Sport е повеќе од 50% подебел од основните душеци за подобра поддршка и удобност; сепак поради напредниот материјал, оваа подебела подлога останува неверојатно лесна. Текстурираната површина ја подобрува влечната влажна или сува состојба. Конструкцијата со затворени ќелии е наменета за зголемена отпорност на вода, пот и бактерии. Оваа подлога е без латекс и гума и е биоразградлива; намалување на влијанието врз животната средина. Пред првата употреба, избришете ја со влажна крпа за да добиете оптимална влечна сила. Колку што е потребно исчистете со влажна крпа. За максимален век на траење на производот, чувајте ја подалеку од директна сончева светлина подолг временски период. Големина : Душеци мерка 24 x 72 x 1/5, 8 x 2.5 широк, боја : црн / мраз карактеристиките на Производот вклучуваат : Материјал ЗА ТПЕ Со Високи Перформанси-ве Одржува стабилни во најсложените пози (ве Молиме запомнете : Описот е само информативен. Секогаш читајте ја етикетата на производот пред употреба и проверете кај вашиот здравствен работник пред да го користите овој производ).

Им се допаѓа и на купувачите..