• Ново
Трговска марка ликовна уметност „Teal Hummingbirds II цвет“ платно уметност од Кејти Пертит
zoom_in

Трговска марка ликовна уметност „Teal Hummingbirds II цвет“ платно уметност од Кејти Пертит

DEN 383.84

Износ
check Во продавницата.

Уметник : Кејти Пертитсубјект : Animalивотни Стил : Традиционално производ Тип : Галерија обвиткано платно Арттис подготвено за обесеност, уметничко дело завиткано од галерија има гроздобер илустрација на колибри за колибри околу црвен цвет. "Земањето стара уметност и повторно да се направи нова и свежо е многу наградувано, ", вели уметникот Кејти Пертиет. Кејти спојува обрасци, бои, текстури и антички гравури за да создаде нешто ново. Таа работеше како графички дизајнер повеќе од дваесет години. Нејзиното домашно студио е мешавина од старо и ново, исто како и нејзината уметност. Нејзината библиотека за гроздобер книги и бои и четки зафаќаат ист простор како нејзиниот ценет компјутер Мекинтош. Како и да е современ, рустикален, модерен или традиционален декор на стилот, ликовната уметност во трговска марка нуди разновидна, внимателно изградена wallидна уметност што сигурно ќе биде сигурно Дополнете го секој стил. Ние нудиме изобилство на уметнички теми кои се движат од фасцинантни апстракти до зачудувачки пејзажи, во асортиман на големини што сигурно ќе донесе возбуда во која било област од вашиот дом. Од спалната соба до дневната соба, па дури и канцеларијата, ликовната уметност на трговската марка прави професионално рачно изработена, подготвена да виси wallиден декор што ќе се восхитува за наредните години! Кејти Пертит 'Teal Hummingbirds II цвет' Canvas Art.

Им се допаѓа и на купувачите..