• Ново
Комплет за вредности на асортиман на асортиман на хардвер за хардвер, цинк
zoom_in

Комплет за вредности на асортиман на асортиман на хардвер за хардвер, цинк

DEN 1.67

Износ
check Во продавницата.

Машинските завртки се дизајнирани безбедно да држат метални делови заедно во проекти за поправка, како уреди, мотори, алатки, возила, мебел и многу повеќе. Тие обично се користат со ореви и се вметнуваат директно во постојна или претскажана дупка. Оваа торба за прицврстувачи доаѓа со еднаков сет на завртки за машини и ореви. Овие завртки се целосно навојни за јачина на зафат и имаат цинк позлатена челична конструкција за отпорност на корозија и издржливост. За да ја одредите потребната должина, измерете ја долната страна на главата до врвот на завртката. Завртките за хардверска машина за булдог се достапни во најразлични големини и стилови на главата за да ги задоволат вашите специфични потреби за апликација. Булдог хардвер цинк обложен машина за асортиман на асортиман на завртки (80 пакет) за прицврстување на метални делови заедно и разновидни апликации со метал до метал. Заеднички проекти : Апарати, мотор, возила, мебел. Целосно навој за максимален зафат. Цинк позлатен челик за издржливост. Залепена тркалезна глава. 80 парчиња сет вклучува : (16) #8-32 x 1/2 in. (8) #8-32 x 3/4 in. (8) #8-32 x 1 in. (10) #10-32 x 3/4 in. Повторувачки пакет за чување на неискористени завртки.

Им се допаѓа и на купувачите..