• Ново
Хардвер на Булдог внатре.
zoom_in

Хардвер на Булдог внатре.

DEN 135.52

Износ
check Во продавницата.

Користете го чуварот на вратата на вратата на хардверот Булдог за да видите кој е надвор без целосно да ја отворите вратата. Ова безбедносно заклучување дозволува вратата да се отвори малку за да поздрави некого додека лентата за замав ја одржува вратата делумно затворена. Ова заклучување на приватноста е дизајнирано за цели на гледање и вентилација на врати во вратите, така што често се користи со други видови брави, како што се мртви, за да се обезбеди вратата. Вратата ќе треба да биде целосно затворена за да се ослободи лентата за замав и вратата да се отклучи. Инструкциите за инсталација може да се најдат на пакетот и се препорачува сетот за заклучување да биде поставен од досегот на децата за да помогне во спречувањето на несаканото отворање. Чуварот на вратите доаѓа во неутрална финиш на сатенски никел за да го надополни постојниот домашен хардвер. Булдог хардвер 4 во. Безбедност на вратите, Сатен Никел користен на врати, порти, ормани за безбедност и приватност. Заврши сатен никел. Челична конструкција. Пакетот вклучува заклучување на лентата за замав и хардвер за лесна инсталација. Заедничка употреба : Приватност, гледање и вентилација. Често се користи со други видови на брави, како што се Deadbolts, за да се обезбеди вратата.

Им се допаѓа и на купувачите..