• Ново
Булдог хардвер внатре.
zoom_in

Булдог хардвер внатре.

DEN 135.52

Износ
check Во продавницата.

Врвот на тешката мета на булдог хардвер е идеална за инсталирање и зајакнување на порти, пролеани врати, врати од штала или други тешки врати. Има дупки за завртки за шраф на секоја страна од шарката за засилување и дупките за монтирање на неутрализирање се дизајнирани да дадат дополнителна сила и поддршка. Надворешните шарки обично се инсталираат во пар, еден на врвот и една на дното кога се монтираат на дрвени врати и рамки. Во случај на врата со голема тежина, се препорачува трета шарка на мета во средина за оптимална поддршка. Шарката за мета е направена од челик со тешка должност што обезбедува трајност конзистентна употреба и има облога со цинк за отпорност на 'рѓа. Повторките се дизајнирани да се видат, тие можат да се користат на отворено на најразлични порти и врати што создаваат рустикален украсен изглед на фармата. Завртките за инсталација се продаваат одделно. Булдог хардвер 4 in. Тешка шарка, цинк позлатена, користена за инсталирање и зајакнување на тешки врати, порти и бараки за алатки. За монтирање на дрвени врати и рамки. Тешкиот дизајн на челик обезбедува издржливост. Цинк позлатена завршница. Универзален дизајн за инсталација од десна или лева рака. Завртки за инсталација се продаваат одделно. Големина : 4 во.

Им се допаѓа и на купувачите..