• Ново
Лејси 32GB PORSCHE USB 3. Флеш Драјв
zoom_in

Лејси 32GB PORSCHE USB 3. Флеш Драјв

DEN 334.08

Износ
check Во продавницата.

Безбедниот, Тенок Дизајн На Челичи и Порше работеа заедно за да комбинираат брзина, дизајн и технологија за да создадат УСБ-клуч што е убав колку што е функционален. УСБ-Клучот За Дизајн На La Cie Porsche е конструиран со цврст челик, што значи дека компактниот дизајн не ја жртвува силата. Тенка големина, јачина на челик.Формулар За Дизајн на порше, Lacie Functlacie првпат соработуваше со Porsche Design во 2003 година за да произведе еден од најпознатите иконски и трајно популарни надворешни хард дискови на пазарот. Луксузниот бренд и водечката технолошка компанија се надополнуваат едни со други. Техничкото влијание Од Лејси ја исполнува ексклузивната и безвременска форма претставена со Дизајнот На Порше.Оди Побрзо СО USB 3.0 USB 3.0 USB 3.0 интерфејсот НА Lacie Porsche Design обезбедува брзина до 95 MB/s. тоа значи многу побрзи трансфери на датотеки во споредба со USB 2.0 копчињата. И најдобро од с, бидејќи USB 3.0 е компатибилен наназад СО USB 2.0, никогаш нема грижа за поврзување.Софтверска Заштитаблагодарение На Лејси Приватно-Јавен софтвер, УСБ-Клучот За Дизајн На Порше е безбеден одвнатре, како и однадвор. Ги штити вашите податоци со ултра-безбедна технологија за шифрирање AES 256-битна. Ви овозможува лесно да креирате област заштитена со лозинка на клучот за безбедно складирање на сите ваши доверливи податоци. La Cie 32 GB PORSCHE USB 3.0 Флеш Диск 32 GB капацитет за складирање ви овозможува да чувате музика, филмови и разни други personal и професионални датотеки. Безбедно и погодно ги штити важните податоци со 256-битна Енкрипција НА АЕС. Лесно префрлете повеќе датотеки одеднаш или поголеми датотеки без грешка со ИНТЕРФЕЈС USB 3.0 СО голема брзина.

Им се допаѓа и на купувачите..