• Ново
Miabella Women 2- Carat T.G.W. Овална аквамарин 14kt бело злато двојно опсег на ангажманот за ангажман
zoom_in

Miabella Women 2- Carat T.G.W. Овална аквамарин 14kt бело злато двојно опсег на ангажманот за ангажман

DEN 1023.84

Износ
check Во продавницата.

Направете ја официјално вашата ваша со овој блескав миабела Аквамарин Двоен бенд прстен за ангажман. Изработено во блескаво бело злато, овој сушен прстен има овален, кој се постави со аквамарински скапоцен камен (10x8mm). Полиран на брилијантен сјај, овој беспрекорен прстен ќе го надоградува статусот на вашата врска. Изработено во 14 KT бело злато. 2-1/10ct T.G.W. Аквамарин. Аквамарин сечење : овална. Поставување на аквамарин : поставување на prong. Големина на аквамарин : 10x8mm. Бенд со : 4,2мм. Прстен за ангажман со двојни бендови. Март Роден камен. Висока полска завршница - заврши со висок лак за дополнителна искра и сјај. Спакувано до совршенство - Со Миабела, добивате повеќе од искра бидејќи сите наши парчиња се спарени со крпа за полирање и гарантираат картичка, сите завиткани во зашеметување кутија за подароци. Безвременски класици - Прегрнувањето на најновите стилови е важно за Миабела, но свртувањето на нив безвременски е нашата цел. Можете да најдете стилски класици по цена прифатлива за сите џебови!. Глобално занаетчиство - Миабела е кулминација на над 40 години искуство во производство и дизајн. Нашите гемолози, дизајнери и купувачи патуваат низ светот за да добијат накит со висок квалитет и иновативна инспирација за секое парче. Мијабела фино накит имаше уникатно парче за секој стил. Гаранција Миабела - Миабела гарантира дека сите накит што ги продаваме ги исполнува највисоките стандарди и тоа се производи за лого на висококвалитетни, врвни линиски инспекции, премиум материјали и зачудувачки супериорна конструкција и дизајн. Сите материјали се овластени точни според стандардите на Комитетот за будност на накит. Загарантирано 100% задоволство - нашиот високо посветен тим за нега на клиенти секогаш е среќен што помага, доколку е потребно.

Им се допаѓа и на купувачите..