• Ново
Карат Т.В. Принцеза и тркалезен дијамант 10kt бело злато невестински сет
zoom_in

Карат Т.В. Принцеза и тркалезен дијамант 10kt бело злато невестински сет

DEN 2.00

Износ
check Во продавницата.

Изразувајте ја својата посветеност на иднина заедно со овој исклучителен миабела принцеза и тркалезен дијамантски бел златен сет. Изработен во бело злато, прстенот за ангажман има четири бели дијаманти со принцеза, невидливи поставени (G-H, I1-I2) во центарот и прекриен со 18 ледени тркалезни, бели дијаманти поставени со отвори (G-H, I1-I2) по страните. Придружниот свадбен бенд е совршен натпревар, треперлива со 18 бели дијаманти со тркалезно, поставени со отвори (G-H, I1-I2). Овие прстени се засилени со милигрена завршница. Миабела 1/4 Карат Т.В. Дијамант на принцезата и тркалезна дијамант 10kt Бело злато невестински сет : Изработен во 10kt Бело злато1/4 Карат T.W.Diamond Боја : G-HDiamond Clarity : I1-I2 Invisible и Pave-Set Soteslearn за дијамантите.

Им се допаѓа и на купувачите..