• Ново
Карат Т.В. Дијамант 14KT Бело злато Кластерот со три парчиња невестински сет
zoom_in

Карат Т.В. Дијамант 14KT Бело злато Кластерот со три парчиња невестински сет

DEN 2.33

Износ
check Во продавницата.

Покажете ја вашата вечна loveубов и посветеност со овој три-парче невестински сет на три-парчиња Миабела Дијамант. Изработено во бујно бело злато, прстенот за ангажман искри со брилијантност. Се одликува со тркалезен, дијамант поставен од постери во центарот на кластерот. Деведесет и два дополнителни кружни, дијаманти поставени од шума (G-H, I2-I3) треперејќи се по страните и на двата свадбени бендови. Овој сет на невестински дијаманти е засилен со високо-полски финиш за вистински изглед на око. Накит Миабела : Со над 30 години искуство во создавање фин накит, Миабела го има она што го барате за да обележите посебна пригода со нешто што искра. Миабела - Хармонија во накит. Сите набавки на Миабела доаѓаат со крпа за полирање на накит. Миабела 1/2 Карат Т.В. Дијамант 14 KT Бело злато Кластерот со три парчиња невестински сет : Изработен во 14 KT бело злато. 1/2 КТ. Т.В. Дијаманти. Боја на дијаманти : G-H. Јасност на дијаманти : I2-I3. Камења поставени од пронг. Вкупна ширина на опсегот : 4,6 мм. 3-парчен невестински сет. Април Април. Бродови со крпа за полирање на накит Миабела. Внимателно спакувано во кутија за подароци.

Им се допаѓа и на купувачите..