• Ново
Parvez Taj Затемнето индиго Сликарство печатење на завиткано платно
zoom_in

Parvez Taj Затемнето индиго Сликарство печатење на завиткано платно

DEN 719.84

Износ
check Во продавницата.

Ова сликарско печатење на индиго “на завиткано платно е печатење на ликовно платно од страна на Parvez Taj. Парвез Таџ е визионерски уметник и пионер на УВ -мастила како ликовен медиум. За да ги постигне своите оригинални слики, тој слободно ги меша фотографијата, водата и акрилните бои и УВ-мастилата со најразлични подлоги како што се платно, алуминиум, бамбус и рециклирана шума. Секое од овие парчиња е пример за неговото размислување надвор од кутијата и меѓународната инспирација-сигурни сме дека и ќе бидете инспирирани. ПАРВЕЗ ТАЈ „ОБЕЗБЕДУВАЕ НА ИНДИГО“ Сликарско печатење на завиткано платно : ликовно платно печатење од Парвез Таџ. Професионално се протегаше рака. Галерија завиткана во одржливо, невородно дрво. Пристигнува подготвени да висат. Вклучува сертификат за автентичност. Уметнички потпис на предната страна.

Им се допаѓа и на купувачите..