• Ново
Тивек Солза Доказ Отворен Крај Каталог Пликови, 13, Бела Воздушна Пошта, 500 Пакет
zoom_in

Тивек Солза Доказ Отворен Крај Каталог Пликови, 13, Бела Воздушна Пошта, 500 Пакет

DEN 166.08

Износ
check Во продавницата.

Jam Paper® Тежок Tyvek® Пликовите Со Отворен Крај се силни, цврсти и стилски. Брошури за пошта, каталози, фотографии, документи и многу повеќе во овие пликови за воздушна пошта. Ниту едно излевање или влажно време не може да ја оштети вашата содржина, бидејќи овие пликови се отпорни на кинење и вода. Овој пакет содржи 500 бели пликови tyvek®. Секој плик е со димензии 10 " х 13", има отворен отвор на крајот (без затворач, гума за џвакање), директно размавта, самолепливо затворање на лентата, е направено од 28 килограми. хартија, е 10% рециклирана и има мазна завршница. Големина : 10ин х 13ин Боја : Бела Количина : 500/кутија Издржливи Пликови На Белата Воздушна Пошта На Тивек. Големина : Отворен Крај (10 х 13 инчи). Количина : 500 Пликови По Кутија. Овие пликови на тивек се многу издржливи и многу поотпорни на кинење од обичните хартиени пликови. Овие пликови се 10% рециклирани, имаат комерцијален размавта и полу-мазна текстура. Овие Пликови На Тивек се направени од истиот материјал тивек кој помага да се изолираат куќите, што ги прави многу издржливи! Користете ги овие за сите ваши важни personal или деловни пораки, или околу домот и канцеларијата!.

Им се допаѓа и на купувачите..