• Ново
Октопод Круг Излез Силна Кука
zoom_in

Октопод Круг Излез Силна Кука

DEN 1.67

Износ
check Во продавницата.

Дали Гамакацу?Октопод Круг ?Аутбарб? 1xstrong кука промена на аголот засекогаш? Таму?тоа е голема можност и тоа со добра причина. Традиционалните куки ја ставаат шипката во внатрешноста на свиокот на куката. Со одредени техники, како што се џигинг, мамка на парчиња и риболов на дното, ако вашата линија стане млитава или опуштена, може да се заплетка со шипката за кука и евентуално да биде прекината или исечена. Надворешниот дизајн го елиминира тој ризик. Но таму?и повеќе. Тестовите докажаа дека кога аутбарб се комбинира Со Гамакацу?круг кука дизајн, тоа резултира со подлабока пенетрација и повисока стапка на задржување кука. Размислете за тоа : шипката на внатрешната страна на свиокот на куката е донекаде заштитена. Боцка од надворешната страна на свиокот на куката ќе дојде во контакт со кое било месо што ќе го допре и ќе спречи движење во спротивна насока од која влегла. Доследно, истражувачите И простаферите на Гамакацу документираа зголемено задржување на закачените видови. Спецификации : - Заврши : Нс Големина На Црна Кука : 8/0-Количина : 5 По/Пакет Октопод Круг Излез 1x Силна Кука.

Им се допаѓа и на купувачите..