• Ново
Елемент Обложени Ротори Одговара изберете: 2009 - ТОЈОТА РАВ4, ТОЈОТА РАВ ЛЕ
zoom_in

Елемент Обложени Ротори Одговара изберете: 2009 - ТОЈОТА РАВ4, ТОЈОТА РАВ ЛЕ

DEN 382.24

Износ
check Во продавницата.

Новите дизајни на отворени тркала ги оставаат компонентите на сопирачките поизложени, а агресивните хемикалии за одмрзнување можат да ја забрзаат корозијата. Ако роторот не е обложен, веднаш може да се формира црвена ' рѓа. Raybestos® element3é обложени ротори комбинираат целосна Сива Фузија 4.0 слој со ое-исти материјали, дизајн, димензии и производствен процес. Комбинацијата на оваа комерцијална технологија за завршна обработка и инженерство специфично за возилото промовира долготрајна заштита од ' рѓа, оптимално ладење, најдобри перформанси во класата, ултра мазно сопирање и максимизиран век на траење. Ова беше развиено за секојдневниот возач кој бара исклучителни перформанси. • Сивата Фузија 4.0 облога за долготрајна заштита од 'рѓа ги прави роторите На Елемент3_ совршен избор за продолжено изложување на дожд, сол, снег и сурови хемикалии на патиштата • ое-исти, квалификуван материјал Г3000 обезбедува структурен интегритет и максимален век на траење • Странично истекување од 0.004" или помалку и варијација на дебелина помала од 0.0005" обезбедува помалку пулсирање на педалата, помал шум на сопирачките и Продолжен Век на Траење на Подлогата • балансирањето на мелницата помага да Се минимизираат варијациите На дебелината На Роторот И доведува До соодветна рамнотежа, минимизирани вибрации и потивки вклопувања за запирање изберете : 2013 тојота РАВ4 2018 Тојота рав4 ле 2014-2017 тојота рав4 xle 2009-2012 тојота рав4 4 цил 2,5 л и повеќе-додадете го вашето возило во нашиот додаток за вклопување да проверам.

Им се допаѓа и на купувачите..