• Ново
Подобри домови и градини ТЦ памук Стандардна перница сет од 2, виолетова песок
zoom_in

Подобри домови и градини ТЦ памук Стандардна перница сет од 2, виолетова песок

DEN 287.84

Износ
check Во продавницата.

Спијте удобно и лесно одморете се со нашите подобри домови и градини 300-нишки со 100% отпорен на памучна брчка, отпорна перница. Овие перници доаѓаат во сет од 2 и се ткаени од памук, што им дава на секоја од овие предмети за постелнина за преполн со 300 нишки, бујно чувство, како сатен-како што дава удобност цела ноќ. Со исклучителна мекост и одржување на лесна грижа, нашите подобри домови и градини 300-нишки со 300-тина 100% памук брчки со брчки сет на перници е совршен завршен допир за секоја пријатна спална соба за возрасни или деца. Подобри домови и градини 300 броење на нишки, памучни ткаени перници (2 брои). Направено од 100% памук Sateen. Комплетот вклучува 2 перници. Конструкцијата отпорна на брчки нуди непречен изглед веднаш од фен. Чистиот памучен материјал ве одржува ладно и удобно цела ноќ. Достапно во низа светли бои и шармантни обрасци. ОЕКО-Текс направен во зелена сертификација. Ова значи дека овој производ се сретнал со високи безбедносни стандарди на животната средина и е тестиран за штетни материи. Го исполнува условот за глобален органски текстилен стандард (GOTS) и е потврден не-ГМО . Стандард/Димензии на кралицата : 32 "x 20". Димензии на кралот : 40 "x 20". Нега на перници : Машината мие топол, нежен циклус. Tumble Dry Ship. Поставување топло железо. Не бели.

Им се допаѓа и на купувачите..