• Ново
Тим Мекгро - Најголеми Хитови-ЦД
zoom_in

Тим Мекгро - Најголеми Хитови-ЦД

DEN 274.72

Износ
check Во продавницата.

2015 две цд колекција од земјата одлично содржи 35 класични песни. Тим Мекгро ја помина последната деценија во горниот тек на светот на забавата. Неговата кариера е обележана со суперлативи - со рекордни турнеи и мултиплатински албуми, а од неодамна и со проширување на присуството во филмовите. Мекгро сега има нацртано 30 синглови во кариерата #1 и продаде 40 милиони албуми и синглови ширум светот. Неговите награди до денес вклучуваат три греми, 11 Награди За Академија За Кантри Музика, 11 награди За Кантри Музичко Здружение, девет Американски Музички Награди и три Награди За Избор на Луѓе. Неговите концертни турнеи постојано се рангираат на #1 и тој и сопругата Фејт Хил го држат рекордот за најпродавана последователна повеќегодишна турнеја Во Северна Америка во историјата на кантри музиката за нивните турнеи Со Душа2сул во 2006 и 2007 година.Албум Песнидиск 1 : 1. Индиски Одметник2. Не Ја Земај Девојката3. Долу На Фарма4. Ниту Еден Момент Прерано5. Ми Се Допаѓа, Го Сакам6. Не Може Да Го Снема 7. Таа Никогаш Не Дозволува Да Оди Во Нејзиното Срце8. Тоа Е Твојата Љубов Мекгроу И Фејт хил, Тим9. Секаде10. Само Да Те Видам Насмеан11. Еден Од Овие Денови12. Каде Расте Зелената Трева13. За Кратко Време14. Ве Молиме Запомнете Me15. Нешто Такво16. Мојот Најдобар Пријател17. Моите Следни Триесет Години18. Возрасните Мажи Не Плачат19. Лути сите Time DISC 2 : 1. Каубојот Во М2. Црвен Рагтоп3. Таа Е Мојот Вид Дожд4. Вистински Добар Човек5. Гледајте Како Ветрот Дува 6. Живеј Како Да Умираш7. Назад Кога8. Мојот Стар Пријател9. Кога Ѕвездите Одат Сино10. Моето Мало Девојче11. Последниот Долар (Летаат Далеку)12. Ако Го Читаш Ова 13. Нека Оди14. Јужен Глас15. Се чувствував Добро На Моите Усни16. Подобро Од Порано 17. Само Кога Ми Требаше Најмногу (Во Живо) Бонус Песна Тим Мекгроу-35 Најголеми Хитови-ЦД.

Им се допаѓа и на купувачите..