• Ново
Во Живо Од Остин, Т
zoom_in

Во Живо Од Остин, Т

DEN 365.92

Износ
check Во продавницата.

Вклучува БОНУС ДВД. Мерл хагардс првпат Остин Сити Ги Ограничува перформансите, снимени во јануари 1978 година. 12 различни песни од претходните Во Живо Од остин, тексас порака (снимен во 1985 година). Пет #1 земја синглови (Бегалецот Песна, Ми Пее Дома, Чироки Мејден, Земјоделците Ќерка,И Работа Човекот Блуз). Карактеристики четири класични Боб Тестаменти (Кралот На Западниот Замав) песни Со Мерл на виолина. Кога стапна на сцената Остин Сити лимитс за прв пат на тој брз јануари ден во 1978 Година, Мерл Хагард беше на врвот на својата игра. Помина повеќе од една деценија од неговиот прв национален хит, Пејте Тажна Песна и не толку долго откако Оки од Мускоги цврсто ја засади својата музика во светот. Живеат Од Остин, Тексас (Вклучува ДВД) (Диги-Пак).

Им се допаѓа и на купувачите..