• Ново
Мејсон Брукс Кресида КА65А Стрики Бели Марокански Племенски Сива Област Килим, 8 '0 X10 ' 0
zoom_in

Мејсон Брукс Кресида КА65А Стрики Бели Марокански Племенски Сива Област Килим, 8 '0 X10 ' 0

DEN 464.00

Износ
check Во продавницата.

Уникатниот Тепих Со Бела Површина предизвикува ултрамодернизам поврзан со безвременоста на наследството без возраст! Впечатливата разлика помеѓу темно сивата и белата боја создава прекрасно нијансирана спротивставеност. Дизајнот нуди беспрекорна линија, привлечна шема и разиграно современа палета на бои. Иако ова парче изјава моли да биде во центарот на вниманието, неговите пригушени бои создаваат разноврсност и го прават овој килим зачудувачки украс на речиси секој простор. Овој килим прекрасно се спојува со други пригушени тонови, како и светли појави на боја и акценти на зелено, лиснато зеленило. Воведувајќи еклектична низа килими за површина што нуди прекрасна рамнотежа на модерни геометриски обрасци и современи апстрактни дизајни, Нашата Колекција Селестија ја спојува секојдневната софистицираност со сонлива палета на бои која може да се пофали со различни етерични нијанси и нијанси. Воздушни и светли, овие модерни теписи во областа им помагаат на просторите да се чувствуваат поотворени и стилски, сметајќи дека овие парчиња изјава се совршен избор за студиски стан или спална соба. Убавината на Нашата Колекција Селестија лежи не само во нејзината визуелнаesетика, туку и во нејзината одржливост, издржливост и удобност. Стручно дизајниран и изработен од 100% рециклиран полиестер, секој килим во оваа колекција е етички извор, отпорен на дамки и ултра кадифен. Секое влакно се наѕира на своето место, имитирајќи антички техники на ткаење, создавајќи високо функционален тепих за површина што сигурно благодатно ќе старее со вашиот дом. Доволно суптилна за да се вклопи во секој домашен декор, оваа колекција е разноврсна, но безвременска. Користејќи земјена палета на бои на креми, слонова коска, сива, сина, со некои портокалови и црвени појави, пригушените тонови се компензираат со суптилен загаден изглед што додава допир на карактер од стариот свет. Убавината на оваа колекција лежи не само во нејзината впечатлива визуелна visетика, туку и во нејзината приспособливост. Овие килими совршено се комбинираат со нагласувачки дрвен или кожен мебел, како и други приземни елементи како што се големи лиснати растенија и перници за фрлање велур.

Им се допаѓа и на купувачите..