• Ново
Екосмарт Од Дикси За Еднократна Употреба Хартиени Плочи, Рециклирани Влакна, Кафеава, во, Брои
zoom_in

Екосмарт Од Дикси За Еднократна Употреба Хартиени Плочи, Рециклирани Влакна, Кафеава, во, Брои

DEN 351.84

Износ
check Во продавницата.

Воведување На Екосмарт од креаторите На Дикси. Нашите целосно нови, еколошки кафеави чинии за вечера за еднократна употреба се направени со 100% рециклирани влакна што им даваат втор живот на постојните ресурси—како користени картонски кутии! Со Екосмарт, купувањето еколошки садови е едноставно, достапно и удобно благодарение на целата наша линија на силни и цврсти производи од хартија—за да можете да служите со доверба на секој оброк, вклучувајќи ручеци, лесни вечери и семејни собири. Екосмарт за еднократна употреба вечера хартија плочи од производителите На Дикси. Секое пакување вклучува 25 кафеави плочи за еднократна употреба од 10-1/16 инчи. Микробранова печка, отпорна на сечење и отпорна на истекување, така што ќе можете да загревате и да служите со доверба. Дел од нашата еколошка линија на садови што вклучува силни и цврсти чинии, чинии и чаши. Сертифициран" Фсц(Р) Рециклиран " Од Советот За Управување Со Шумите (Р), што значи дека тие се направени од обновен материјал базиран на шума, кој инаку би отишол во отпад.

Им се допаѓа и на купувачите..