• Ново
Примарно злато Карат бело злато 7x овален сафир и дијамантски прстен
zoom_in

Примарно злато Карат бело злато 7x овален сафир и дијамантски прстен

DEN 0.67

Износ
check Во продавницата.

Одликувајќи се со зачудувачки 7x5mm овален сино сафир скапоцен камен заедно со трио на Si2/Si3 јасност пенливи страни на акцентирани страни на дијаманти, овој прстен сигурно ќе додаде допир на софистицираност и сјај на вашиот изглед. Изработено од 14 карат бело злато Овој прстен е достапен во големината на прстите 5. Gemstone тежи 1,05 CTTW.Metal Тежина : 2,13 Грамсјеверија Тип : Фининг Стил : Gemstone and Diamond Ringgender : Women's's Metal : Goldgold Karat : 14 Karatmetal Color : Whiteband Shidth : 2mmring Size : 5 Gemstone Details : Type : Sapphire Birthstone Month : September Color : Blue Cut : Faceted Shape : Oval Size : 7mm x 5mm Weight : 1.05 cttw Quantity : 1 Jewelry Setting : Prong Diamond Details : Clarity : SI2/SI3 Color : G-IBirthstone Month : April Cut : Faceted Shape : Round Size : 1.4mm Weight : 0.072 CTTWQUANTITY : 6 Jewelry Setting : Prongyour Item пристигнува во комплементарна зелена кутија за подароци со бел лак, совршен за чување или давање подароци. Земја на потеклото : Соединетите Држави 14 Карат бело злато, скапоцен камен, дијамант.

Им се допаѓа и на купувачите..