• Ново
Miaенски Carat Carat T.G.W. Проверка на перниче за проверка на таблата со аквамарин и дијамантски акцент 10kt прстен за ангажман на бело злато
zoom_in

Miaенски Carat Carat T.G.W. Проверка на перниче за проверка на таблата со аквамарин и дијамантски акцент 10kt прстен за ангажман

DEN 11199.84

Износ
check Во продавницата.

Додадете волшебно парче во вашата колекција со овој прстен за ангажман на акцент на Миабела Аквамарин и дијамант. Монтирано во бујно бело злато, има перница за перниче за перничиња, авамарински скапоцен камен (6 x 6mm) во центарот, прекриен со десет акценти со дијаманти со дијаманти, поставени од тркалезно, (G-H, I2-I3). Полиран на брилијантен сјај, овој беспрекорен прстен е задолжителен за секој човек што сака да се пристапи. Безвременски прстен кој секогаш ќе ве одржува во мода. Направено во 10kt бело злато. 4/5 CT T.G.W. Аквамарин. Сечење на аквамарин : табла за проверка на перница. 0,05 КТ. Т.В. Дијамант. Боја на дијаманти : G-H. Јасност на дијаманти : I2-I3. Павери и камења поставени од пит. Ширина на опсегот : 1,9мм. Прстен за ангажман. Март Роден камен. Висока полска завршница - заврши со висок лак за дополнителна искра и сјај. Спакувано до совршенство - Со Миабела, добивате повеќе од искра бидејќи сите наши парчиња се спарени со крпа за полирање и гарантираат картичка, сите завиткани во зашеметување кутија за подароци. Безвременски класици - Прегрнувањето на најновите стилови е важно за Миабела, но свртувањето на нив безвременски е нашата цел. Можете да најдете стилски класици по цена прифатлива за сите џебови!. Глобално занаетчиство - Миабела е кулминација на над 40 години искуство во производство и дизајн. Нашите гемолози, дизајнери и купувачи патуваат низ светот за да добијат накит со висок квалитет и иновативна инспирација за секое парче. Мијабела фино накит имаше уникатно парче за секој стил. Гаранција Миабела - Миабела гарантира дека сите накит што ги продаваме ги исполнува највисоките стандарди и тоа се производи за лого на висококвалитетни, врвни линиски инспекции, премиум материјали и зачудувачки супериорна конструкција и дизајн. Сите материјали се овластени точни според стандардите на Комитетот за будност на накит. Загарантирано 100% задоволство - нашиот високо посветен тим за нега на клиенти секогаш е среќен што помага, доколку е потребно.

Им се допаѓа и на купувачите..