• Ново
Грејгост Унисумер Ув Заштита Капа Широк Раб Дише Мрежа Отворено Качување Пешачење Сонце Шапка Со Вратот Размавта Б
zoom_in

Грејгост Унисумер Ув Заштита Капа Широк Раб Дише Мрежа Отворено Качување Пешачење Сонце Шапка Со Вратот Размавта Б

DEN 1.33

Износ
check Во продавницата.

Спецификации : Тип На Производ : Материјал За Капа Со Кофа : обем На Полиестерхат : 56-60смхат стил : висока боја на горниот дел : каки, темносина, светло сива, темно сива, зелена функција : крема за сончање, заштита на вратот, дише, водоотпорна, топла, ветроупорна, пакет за сончање вклучува : 1 еез х Шапка За Сонце со Флапнота на Вратот : 1. Поради разликата во светлината и екранот, бојата на предметите може да биде малку поинаква од сликите.2. Ве молиме дозволете 0,5-2 см разлики поради рачно мерење. УВ ЗАШТИТА за ГЛАВАТА и ВРАТОТ - шапката со широк обод доаѓа со вратичка за целосна заштита од сонце на отворено. Шапката може да заштити од штетни U и УВБ зраци, што ќе ви овозможи безбедно да останете на отворено за активности. Шапката за ДИШЕЊЕ е изработена од лесен полиестер за брзо сушење, удобен и дише со мрежести странични панели и еластична лента за потење што ја отстранува влагата. ФУНКЦИОНАЛЕН и РАЗНОВРСЕН - Прилагодлив ремен за брадата за да ја одржува шапката безбедна во ветровити денови.Идеална капа за да бидете ладни за време на пешачење, кампување, патување, лов и патувања во текот на долгите летни денови. ОДЛИЧНО ЗА ПАТУВАЊЕ-шапката се преклопува, се спакува до компактна големина и лесно се складира во торба, ранец или багаж. УНИВЕРЗАЛНО ВКЛОПУВАЊЕ ЗА ПОВЕЌЕТО ЛУЃЕ-Нашата надворешна капа за сонце со прилагодливи жици и ремен за брадата за удобно и цврсто вклопување. Шапката е дизајнирана да биде универзална и унија може да одговара на повеќето мажи и жени.

Им се допаѓа и на купувачите..