• Ново
Уникатни поволни цени на женски плоштад пети, буци со електроелектирани чизми на глуждот
zoom_in

Уникатни поволни цени на женски плоштад пети, буци со електроелектирани чизми на глуждот

DEN 2.00

Износ
check Во продавницата.

Додадете малку урбана едност во вашата облека со овие чизми на глуждот. Стилизирани како чизми на глуждот, тие имаат прицврстување на задниот патент и квадратна пети. Искористете ги со црни хулахопки и скејтер фустан за урбана женственост. Ве молиме, проверете ја табелата за мерење на големината пред да нарачате. Големина на табелата (во инчи) Големина на САД - Велика Британија ЕУ пета до пети - висина на потпетица5 3 35 8 3/4 1 7/96 4 36 9 - 1 7/96.5 - 4.5 - 37 9 2/9 - 1 7/97.5 - 5.5 - 38 9 1/2 - 1 7/98 6 39 9 2/3 - 1 7/99 7 40 - - 10 - 1 7/910 8 41 10 1/3 - . Електроплетирана пета. Квадратни пети. Задниот патент. Вамп : Фаукс велур; Аутсала : гума; Пета : Абс. Висина на пета : 1 7/9 инчи. Висина на вратилото : 5 1/3 инчи.

Им се допаѓа и на купувачите..