• Ново
Дигитална Скала За Храна, Кујнска Вага со Прецизно Дипломирање од 1г 0,1 мл, Дигитална Мултифункционална Кујна И Скала За Храна
zoom_in

Дигитална Скала За Храна, Кујнска Вага со Прецизно Дипломирање од 1г 0,1 мл, Дигитална Мултифункционална Кујна И Скала За Храна

DEN 0.33

Износ
check Во продавницата.

Вовед : Здравата исхрана е суштински дел од секојдневниот живот. Дали сакате да се приклучите во редовите на здравата исхрана? Дали знаете како да изберете дигитална кујна? Ве молиме обрнете внимание на оваа дигитална кујна скали, тоа ќе биде вашиот најдобар избор. Ова е професионална скала наменета за кујна, пошта или дури и вашата работилница. Се одликува со голем издржлив послужавник за рутинско мерење. Дигиталната кујнска вага работи со батерија, лесна за употреба. Не двоумете се, побрзајте и купете еден за вашиот дом.Карактеристики : 1. Загарантирано за изработка и квалитет, доволно издржливо за вашето секојдневно користење2. Погоден за дизајнирање на вашата кујна и дневна диета3. Прекрасен изглед, специјален површински третман4. Широк лцд-екран, лесен за читање5. Автоматски го заклучува читањето кога податоците се стабилни6. Ниска потрошувачка на енергија, индикатор За Ниска батерија,функција на тара7. Скалата автоматски ќе се исклучи кога е во состојба на неупотреба со цел да се заштеди напојување8. Платформа за калено стакло, лесна за чистење 9. Главното тело користи АБС инженеринг пластика како главен материјал 10. Високопрецизен систем за сензори за мерач на напнатост11. Функција за мерење тараспецификации1. Состојба : Њу2. Максимална Тежина : 10000гр / 353оз3.Мин Тежина : 1г / 0. 1оз4. Единици : г, оз5. Резолуција на точност : 1г / 0. 1оз6. Материјал : АБС7. Боја : Бела8. Дисплеј : LCD9. Автоматско Исклучување : Да10. Димензии : (9, 65х6, 7 х1, 38) / (24,5 х17 х 3,5) см (Л х ш х)11. Дијаметар На Платформата За Мерење : 5,79 / 14, 7см12. Тежина : 9,95 мл / 282гпакетот Вклучува : 1 x Кујнски Ваги1 x Упатство За Употреба2 x 1,5 VERY Батерија ●Прецизно Мерење На Точноста+ : Точната вага за храна тежи до 22 фунти (10 кг) дипломирање 0 04oz/1g, препорака за минимална тежина 3g-5g;Совршен За мерење ореви, житарки, овошје и други домашни кујнски предмети. ●Лесен Дизајн● : изработен од висококвалитетна пластика ЗА СТОМАЧНИ МУСКУЛИ за храна; користење на сензор за мерење со висока прецизност; со ЛЦД-дисплеј.со функција за автоматско исклучување (заштеда на електрична енергија) и потсетник за мала батерија и прекумерна тежина. ①Измерете ја Тарата во кригла, чинија или сад со различна големина со сигурна и прецизна точност. ●Лесен за употреба●Напојување со 2 ААА батерии, вклучени компоненти 2*1 5В ааа батерии . -лесен за складирање и чистење сад со сигурна и прецизна точност. €Мини големина има голем ефект : 24*17*4см, заштеда на кујнски простор, лесен за чување и употреба !.

Им се допаѓа и на купувачите..