• Ново
Мојот Стрип, Направи Свој Стрип
zoom_in

Мојот Стрип, Направи Свој Стрип

DEN 479.84

Износ
check Во продавницата.

Мојот Стрип им дава можност на децата да пишуваат, илустрираат и објавуваат сопствен стрип. По пишувањето и илустрирањето на нивната приказна, уметникот добива стрип од 18 страници доставен по пошта бесплатно. Стрипот вклучува професионално напишана насловна страница и името на уметникот на насловната страница. Мојот Стрип е нов, единствен производ од креаторите на наградуваната Илустрација, што го прави идеален подарок за креативни деца и учење базирано на проекти. Добитник на Наградата За Мозочна Играчка За Избор На Академик за 2013 Година, Мојот Стрип им овозможува на младите автори да ги создадат своите ликови, да го развијат заплетот и да ја изберат поставката и се друго за нивната приказна. Авторите ќе развијат чувство на гордост и достигнување пишување, создавање и објавување на сопствен стрип. Кога готовиот производ ќе пристигне на вашата врата и вашето дете ќе го држи својот стрип во раце, ќе почувствува дека постигнало нешто многу посебно. Мојот Стрип, Направи Свој Стрип! : Мојот Стрип им дава можност на децата да пишуваат, илустрираат и објавуваат сопствен стрип. По пишувањето и илустрирањето на нивната приказна, уметникот добива стрип од 18 страници доставен по пошта бесплатно. Стрипот вклучува професионално напишана насловна страница и името на уметникот на насловната страница. Мојот Стрип е нов, 1-на-еден вид производ од креаторите на наградуваниот Илустриран, што го прави идеален подарок за креативни деца и учење базирано на проекти. Добитник на Наградата За Мозочна Играчка За Избор На Академик за 2013 Година, Мојот Стрип им овозможува на младите автори да ги креираат своите ликови, да го развијат заплетот и да ја изберат поставката и се друго за нивната приказна. Авторите ќе развијат чувство на гордост и достигнување пишување, создавање и објавување на сопствен стрип. Кога готовиот производ ќе пристигне на вашата врата и вашето дете ќе го држи својот стрип во раце, ќе почувствува дека постигнало нешто многу посебно. Стриповите создадени со помош На комплетот Мои Стрипови се со врвен квалитет и дизајнирани да траат. Дополнителни копии за роднини и пријатели лесно се нарачуваат преку интернет. Содржината вклучува : 18 Страници За Стрип Дизајн, Водич "Стрипови Во Акција", Молив, Острилка, Гума За Уметници, Пенкало За Преглед, 10 Маркери Што Се Перат, Алатки За Создавање Преку Интернет, плик платен поштарина, 1 бесплатен откуп на стрипови и опција за нарачка повеќе.

Им се допаѓа и на купувачите..