• Ново
14125 - Заострен Валчест Лежиште За 56 - Форд Џип 6 - П-Одговара изберете: ФОРД ПАРЦЕЛА шасија
zoom_in

14125 - Заострен Валчест Лежиште За 56 - Форд Џип 6 - П-Одговара изберете: ФОРД ПАРЦЕЛА шасија

DEN 159.84

Износ
check Во продавницата.

Заострени Валчести Лежишта : 75-77 ФОРД П-500 СКФ 14125-Лежиште На Тркала. ПОДОБРУВАЊЕ НА ЕКОНОМИЧНОСТА на ГОРИВОТО : Лежиштето НА ТРКАЛАТА СКФ прикажува полесни и потенки лежишта за подобра економичност на горивото и зголемена сигурност. Тројно проверен за квалитет, внатрешниот дијаметар, надворешниот дијаметар и дебелината на Лежиштето НА ТРКАЛАТА SKF се дизајнирани да одговараат на специфични марки и модели. Прецизно усогласената чаша и конусот лесно се инсталираат и го максимизираат работниот век на лежиштето додека ги минимизираат вибрациите и создавањето топлина. ПОДОБРУВАЊЕ НА ПЕРФОРМАНСИТЕ : контролираниот вртежен момент за поставување ви помага да постигнете попрецизни поставки, што резултира со највисоки можни перформанси. Направено со супер чисти и цврсти материјали, ниски пресеци и прецизни агли на контакт, Лежиштето НА Тркалото SKF располага со големи брзини и аксијални и радијални оптоварувања кога се монтира со соодветен клиренс. ПОТПРЕТЕ се НА ЕНЕРГЕТСКАТА ЕФИКАСНОСТ : СКФ продолжува да создава нови енергетски ефикасни производни линии. Како што се движат во нивниот втор век на технолошка извонредност, СКФ е посветена на производство на компоненти кои ги намалуваат емисиите, ја зголемуваат ефикасноста на горивото и се издвојуваат на пазарот што брзо се менува. Денес, СКФ нуди комплетно портфолио на производи и услуги од единечни лежишта и заптивки до лежишта за сензори и целосни решенија за погон. ДОВЕРБА ВО СКФ : ПОВЕЌЕ од еден век, СКФ го намалува триењето, правејќи ги работите да течат побрзо, подолго, почисто и побезбедно. Со широк избор на лежишта, заптивки и компоненти на моторот, компанијата се залага за нивната визија за сигурна ротација. Плус, со над 20.000 варијации на делови, СКФ ветува и обезбедува широка покриеност на пазарот, овозможувајќи им на клиентите да го најдат точниот дел што им е потребен за нивните возила.

Им се допаѓа и на купувачите..