• Ново
Боја На Жакард-Боја На Проток, 2. оз., Брилијантно Црвено
zoom_in

Боја На Жакард-Боја На Проток, 2. оз., Брилијантно Црвено

DEN 2.00

Износ
check Во продавницата.

Оваа слободно течна, високо концентрирана течна боја е совршена за четкање со воздух, сликање свила, умирање на вратоврска со прскање, техники на акварел, прскање низ чипка или матрици, сликање со толе, печатење сунѓер и многу други дизајни на ткаенини. Бојата-На-Проток се шири на ткаенина додека не се апсорбира темелно и рамномерно, тоне во влакната како боја наместо да седи на површината како подебели мастила и бои. Може да се користи и за мермер, создавајќи зачудувачки, шарени ефекти. Боја на Жакард-Боја На Проток, 2,25 мл. Брилијантно Црвено. Интензивна, боја на миење. Нема да го промени чувството на ткаенината. Акрилна боја.

Им се допаѓа и на купувачите..