• Ново
Финалист Терено Х Т 265 70Р 112Т ТЕРЕНЕЦ Лесен Камион Цела Сезона Теренски Гуми
zoom_in

Финалист Терено Х Т 265 70Р 112Т ТЕРЕНЕЦ Лесен Камион Цела Сезона Теренски Гуми

DEN 2.67

Износ
check Во продавницата.

Внимание! Поради големината на гумите, Пакетите може да се ОДВОЈАТ во курирскиот објект и да не се ИСПОРАЧУВААТ ИСТИОТ ДЕН, иако ги испраќаме заедно. Информациите за следење може да се проверат на веб-страницата на куририте со главниот број за следење што ќе го добиете преку е-пошта. На пример : можете да добиете 3 гуми за еден ден и 4-ти следниот ден или денот потоа, или една гума за еден ден, а втората еден ден потоа.Финалист Терено H/T 265/70 R16 112t SUV Лесен Камион Цела Сезона Теренски Терен Гуми 265/70/16 (Само Гуми)Карактеристики И Придобивки Гаранција За Опасност Од Патишта цел терен влечењезадолжена контрола подолготрајна отпорност на оштетување на шарата каде ве водат гумите? Без разлика дали патувате низ градот или одите на тоа долго патување, Нека Ве одведе финалистот Терено Х/Т гума таму. Финалистот Терено Х/Т е дизајниран да ги испорача сите сезонски перформанси на автопатот за Теренци и пикапи. Специјално формулираното соединение со дизајн на шари со променлив чекор и оптимизиран отпечаток обезбедува тивко, удобно возење со брзина на автопат. Оптимизираниот дизајн на пиење и четири широки периферни жлебови ја подобруваат влажната влечна сила и ги намалуваат шансите за хидропланирање. 50.000 Милји Ограничена Гаранција За Истрошеност На Шарата. Големина : 265/70 R16, Само Гуми-Тркало/Раб Не Се Вклучени. Димензија( инч) : 30.63 х 10.71 х 30.63, тежина( фунти) : 35.8. Максимален Притисок( пси) : 51; Индекс На Оптоварување : 112 (2469 фунти за единечна гума). Оценка на брзина : Т (118 милји на час); Опсег На Оптоварување : СЛ (Стандардно Оптоварување). Финалист Патот Опасност Гаранција. (Важат само за гуми купени по 1 октомври 2023 година).

Им се допаѓа и на купувачите..