• Ново
Масло Од Семе од ливада 32оз Стаклено Шише
zoom_in

Масло Од Семе од ливада 32оз Стаклено Шише

DEN 103.84

Износ
check Во продавницата.

Чувството на кожата На Маслото од Семе од ливада е различно од многу други природни масла. Ова се должи на неговиот состав на масни киселини, кои содржат повеќе јаглеродни атоми отколку масни киселини вообичаени во маслата за јадење, како што се соја, бадем, сончоглед и маслиново. Тоа е исто така еден од најстабилните липиди познат по природните токофероли и отсуството на оксидативно подложни полинезаситени масни киселини вообичаени во другите масла. Високото ниво на оксидативна стабилност значи Дека Маслото Од Семе од Ливада е помала веројатноста да се расипе, дури и кога се ракува на високи температури и во присуство на кислород и други состојби што предизвикуваат деградирање на другите природни масла.Ботаничко Име : Метод на екстракција на лимнантес албаекстракција : Ладно Цеден Тип На Обработка : Нерафиниран Добиен од : Семе Потекло : Орегонапочеток : Светло обоен.Ароматичен Опис : Без Мирис. Конзистентност : Лесна Апсорпција : Брза Стапка на Апсорпција - Се Чувствува лесно и лесно се апсорбира во кожата, оставајќи свиленкаста мазна завршница.Вообичаена Употреба : Маслото Од Семе од Ливада е ценето поради неговата исклучителна оксидативна стабилност и функционалност во широк спектар на формулации за козметичка и лична нега. Тоа е најпосакувано масло што се користи во локални апликации поради неговите омекнувачки својства и немрсното чувство на кожата, слично на маслото од јојоба. Исто така, многу добро се вклопува со други масла за носење за да овозможи полесна формулација. Познато е дека маслото од семе од ливада е многу стабилно и отпорно на расипаност поради неговиот состав од над 98% масни киселини со долг синџир.Документиссдс Коа-ЛОТ : БН1503811222/Ц Коа-ЛОТ : БН1503811022/Ц Коа-ЛОТ : БН10499/Ц Масло од Семе од Ливада 32оз Стаклено Шише.

Им се допаѓа и на купувачите..