• Ново
Miaенски карат од Миабела го создаде Руби Карат Дијамант 10kt жолто злато Хало со 2 парчиња невестински сет
zoom_in

Miaенски карат од Миабела го создаде Руби Карат Дијамант 10kt жолто злато Хало со 2 парчиња невестински сет

DEN 0.33

Износ
check Во продавницата.

Претставувањето на маѓепсаните жени од Миабела 1/7 CT Diamond TW и 1 CT TGW создадоа рубин невестински сет во 10к жолто злато. Овој привлечен сет вклучува ангажман прстен и заоблен свадбен бенд, симболизирајќи ја вечната loveубов и посветеност . прстенот за ангажман покажува живописен создаден Руби скапоцен камен со тотална тежина на скапоцен камен од 1 карат. Богатата црвена нијанса на Руби ја зрачи страста и романтиката, што го прави совршен центар за прстенот. Во украсувањето на страните на рубинот се пенливи дијамантски акценти со вкупна тежина на дијамант од 1/7 карати, додавајќи допир на брилијантност и гламур. Симболот за бесконечност врежан на страната на прстенот претставува бесконечна loveубов и единство . и прстенот за ангажман и свадбениот бенд се направени во 10к жолто злато, создавајќи топла и светлична позадина за скапоцените камења. Комбинацијата на жолтото злато, создаде Руби и дијаманти создава хармоничен и привлечен изглед. Направено во 10 кт жолто злато. 1ct. Т.Г.В. Создадени рубински скапоцени камења. Создадено Руби пресек : круг. Создадена големина на рубин : (6x6mm). Создадено поставување на рубин : поставено на измет. 1/7 CT. Т.В. Дијамант. Дијамантско сечење : круг. Боја на дијаманти : G-H. Јасност на дијаманти : I1-I2. Големина на дијамант : (0,9х0.9мм). Поставување на дијаманти : Поставување на Prong. Ширина на опсегот на прстенот за ангажман : 2.2мм. Ширина на свадбениот опсег : 1,4 мм. Комбинирана ширина на опсегот : 3,6 мм. 2-парчен ангажман прстен и свадбен бенд сет. Јули Роден камен. Висока полска завршница - заврши со висок лак за дополнителна искра и сјај. Спакувано до совршенство - Со Миабела, добивате повеќе од искра бидејќи сите наши парчиња се спарени со крпа за полирање и гарантираат картичка, сите завиткани во зашеметување кутија за подароци. Безвременски класици - Прегрнувањето на најновите стилови е важно за Миабела, но свртувањето на нив безвременски е нашата цел. Можете да најдете стилски класици по цена прифатлива за сите џебови!. Глобално занаетчиство - Миабела е кулминација на над 40 години искуство во производство и дизајн. Нашите гемолози, дизајнери и купувачи патуваат низ светот за да добијат накит со висок квалитет и иновативна инспирација за секое парче. Мијабела фино накит имаше уникатно парче за секој стил. Гаранција Миабела - Миабела гарантира дека сите накит што ги продаваме ги исполнува највисоките стандарди и тоа се производи за лого на висококвалитетни, врвни линиски инспекции, премиум материјали и зачудувачки супериорна конструкција и дизајн. Сите материјали се овластени точни според стандардите на Комитетот за будност на накит. Загарантирано 100% задоволство - нашиот високо посветен тим за нега на клиенти секогаш е среќен што помага, доколку е потребно.

Им се допаѓа и на купувачите..