• Ново
Нож на папката Spyderco lil 'nilakka 2.27 нож
zoom_in

Нож на папката Spyderco lil 'nilakka 2.27 нож

DEN 1.33

Износ
check Во продавницата.

Дизајнирано од наградуваниот фински нож и авторитет на Пууко, Пека Туоминен, Лил Нилака е во суштина господа што го преклопуваат Пууко. Тоа ја преведува безвременската форма на традиционалниот фински Пууко во џеб-фустан со џеб. Неговиот сечило од не'рѓосувачки челик RWL34 има целосен рамен мелење што се допира до микро -наклон, што го прави скоро нула геометрија. Неговата рачка е комбинација на целосни облоги од не'рѓосувачки челик, не'рѓосувачки грб и бел полиран G-10 скали и сместуваат цврст механизам за ланер. Лил Нилака е еднократно ексклузивно производство. Соработка со сопствена соработка во Пека Туоминен. Традиционален фински дизајн на Пууко. Целосно рамно сечило од не'рѓосувачки челик RWL 34. Полирана бела скала Г-10. Цврст механизам за лајнер.

Им се допаѓа и на купувачите..