• Ново
Spyderco Native II преклопна нож обична C41pbk
zoom_in

Spyderco Native II преклопна нож обична C41pbk

DEN 95.04

Износ
check Во продавницата.

Краток опис не е достапен Spyderco Native II Folding Knife C41 PBK. Инженерски за човечката рака, ергономскиот дизајн на домородците ја максимизира способноста за сечење додека ја минимизира непријатноста и заморот. Овој модел е сè за комбинирање на перформанси и удобност. Бидејќи делот од ножот најмногу е во контакт со корисникот е рачката што стана клучна додека моделот беше во почетен развој на табелата за цртање. Тие создадоа шема на рачката со два одделни избори за прсти. Првиот избор (каде што сечилото и рачката се среќаваат) овозможува да го поставите показалецот поблиску до заострениот раб на ножот за контрола над површината за сечење. Зад првиот избор, втората позиција на раката подалеку на папката за дексстерозно сечење додека го туркате сечилото од вас. Двонасочна текстура, обликувана во формата на рачката FRN, со различно ниво на чекори, минимизирајќи го лизгањето на напред или назад. Издлабена од рачката за заклучување е дека Дејвид Бој Дент го осигурува бравата останува безбедно ангажирана дури и кога силно ја фаќате рачката? Еден дел од не-острина серијации на 'рбетот на сечилото дава дополнителна точка на отпорна на лизгање за палецот. Самиот сечило е челик со шуплива земја CPM-S30 V со тежина што го намалуваат свињското тло од 'рбетот. Црниот челичен клип може да се постави двосмислено од двете страни на рачката преку завртка во форма на барел што се дуплира како лента. Спецификации : Модел # C41 PBK должина Севкупно : 7 (178mm) Должина затворена : 3 15/16 (100мм) Дијаметар на дупката : 15/32 (12mm) Должина на сечилото : 3 1/8 (80мм) Сечење на работ : 2 5/8 (67мм ) Дебелина на сечилото : 1/8 (3мм) Челик на сечилото : CPM-S30 V Тежина : 2.65oz (75,2g) Материјал за рачка : FRN Содржина : Нож за преклопување на Spyderco II. Модел : Spyderco C41 PBK.

Им се допаѓа и на купувачите..