• Ново
Каблите на сопирачките на Element Raybestos, BC се вклопуваат Изберете: 2004- Chevrolet Express G3500, Chevrolet Express G2500
zoom_in

Каблите на сопирачките на Element Raybestos, BC се вклопуваат Изберете: 2004- Chevrolet Express G3500, Chevrolet Express G2500

DEN 10724.00

Износ
check Во продавницата.

Каблите на сопирачките Raybestos® Element3 ™ се најхран технички напредните кабли достапни во индустријата. Собранијата на кабелот за сопирачките се тестираат за јачина, вклопување и отпорност на корозија. Ова дава беспрекорна изведба секој пат кога ќе се применат. Каблите на сопирачките на Raybestos Element3 се извршуваат идентично со стандардите што ги бараат производителите на ОЕ. Овозможува оптимална заштита, услужен живот и безбедност. Каблите за челични сопирачки обложени со најлон обезбедуваат супериорна отпорност на корозија. Обезбедува безбедна, мазна сопирачка нанесува и ослободува секој пат. Вклучува сите држачи и фитинзи во стилот на ОЕ. Лесна инсталација и вклопување во ОЕ. FITS Изберете : 2004-2018 Chevrolet Express G3500 2003 Chevrolet Express G2500 2005-2018 GMC Savana и повеќе-Додадете го вашето возило во нашиот фит-додаток за да проверите.

Им се допаѓа и на купувачите..