• Ново
Вомак И Вомак-Совест-Винил
zoom_in

Вомак И Вомак-Совест-Винил

DEN 2.67

Износ
check Во продавницата.

Винил лп притискање во гејтфолд јакна. Четвртиот албум на вомак објавен во 1988 година сега повторно се објавува на винил! Овој ЛП доаѓа спакуван во јакна од портата и го прикажува нивниот успешен хит еден цитат; Солза;. Сесил Вомак (помладиот брат на боби) и неговата сопруга Линда Кук (ќерка на сем Кукс) и двајцата веќе беа успешни текстописци кога се здружија за да настапат заедно. Евангелските корени на нивниот вокал блескаат дури и кога мешаат Потсвест За Мојата Совест, цитат; Солзи, цитат; Цитат; Мп Б. (Биро За Исчезнати лица), Цитат; Пријатели (Т.Н.), цитат;цитат; Јас Сум Lovequot; и повеќе. Совест (Винил).

Им се допаѓа и на купувачите..