• Ново
16'x10' Sunshade Половина Касета Моторизирани Стигнале Двор Палуба Тенда, Мулти Шарени Црвена Боја
zoom_in

16'x10' Sunshade Половина Касета Моторизирани Стигнале Двор Палуба Тенда, Мулти Шарени Црвена Боја

DEN 4319.84

Износ
check Во продавницата.

Надмудрете го времето Со Полу-Касетата На АЛЕКО Моторизирани Тенди што се Повлекуваат. Оваа тенда обезбедува совршена количина на сенка за вашиот двор или балкон и ефикасно го штити вашиот дом или бизнис од оштетување од сонце или слаб дожд. Рамката за половина касета е дизајнирана да обезбеди подобра заштита и долговечност на ткаенината во споредба со традиционалната рамка за тенди, а модерната темно сива боја ќе покаже помалку нечистотија од почестите бели рамки. Кога не се користи, тендата се повлекува во металниот капак на рамката, што ќе ја зачува бојата и издржливоста на ткаенината многу подолго од традиционалната отворена рамка. Ткаенината нуди покриеност до 160 квадратни метри и е изработена од 100% полиестер за најдобро да ве заштити од елементите и да ја одржува внатрешноста на вашиот дом ладна во топлите денови. Вклучен е електричен мотор кој лесно ја отвора или затвора тендата во рок од една минута. За економски цели или во случај да нема електрична енергија, обезбедена е едноставна рачна рачка за рачно повлекување на тендата. Потребно е склопување. Вклучена е едногодишна Гаранција. Алеко 16 х 10 стапки (4.9 х 3 м) Половина Касета Моторизирани Стигнале Двор Тенда. Совршен за додавање сенка, заштита од дожд и привлечност за ограничување на вашиот дом или бизнис. Далечинскиот управуван мотор ја отвора и затвора тендата брзо, непречено и во рок од една минута. Рачната рачка е исто така вклучена за рачно повлекување или отворање на тенди без потреба од електрична енергија. Делумно или целосно повлечете ја тендата за прилагодено решение за сончева сенка на дворот; до 160 квадратни метри покриеност. Рамката за полукасета има дополнителна покриеност напред што нуди делумна заштита на ткаенината при повлекување на ткаенината за тенди; редовната употреба на рамката за касети ќе ја одржува вашата тенда да изгледа добро во годините што доаѓаат. Потребна е 120v наизменична СТРУЈА за моторна употреба. Вистински Димензии На Рамката : 16,4 х 10 Стапки. Вистински Димензии На Ткаенината : 16 х 9,5 Стапки. Материјал На рамката : челик и алуминиум обложен со прав. Материјал од ткаенина : издржлив полиестер отпорен на временски услови. Доаѓа со стандардни вертикални ѕидни држачи, но може да се монтираат и под настрешницата на покривот или до дното на хоризонталната површина со помош на дополнителна Таванска Заграда. За удобна употреба и пристап, вклучена е ѕидна порта за складирање на вашиот далечински управувач. Боја На Рамката : Темно Сива. Боја На Ткаенина : Црвена Со Повеќе Пруги. Едногодишна Гаранција.

Им се допаѓа и на купувачите..