• Ново
Купер Откривач Снежна Канџа Зима 235 65Р16Ц 121 119Р Е Лесна Гума За Камиони Одговара: - Мерцедес-Бенц Спринтер База, СУЗУКИ XL-JX
zoom_in

Купер Откривач Снежна Канџа Зима 235 65Р16Ц 121 119Р Е Лесна Гума За Камиони Одговара: - Мерцедес-Бенц Спринтер База, СУЗУКИ

DEN 1.33

Износ
check Во продавницата.

Купер Откривач Снежна Канџа Зима 235/65Р16Ц 121р гумата наоѓа зафат каде што другите гуми не можат, и е специјално дизајнирана да се справи со екстремни зимски услови со тоа што ќе остане флексибилна кога времето ќе стане горчливо. Снежните денови се кога оваа гума навистина оди на работа. Откривачот Снежна Канџа е зимска гума специјално дизајнирана за Теренци и лесни возила со камиони. Со инженерски карактеристики кои се клучни за испорака на зимски стисок, оваа гума настапува за секојдневни патници, патување низ крос-кантри или за орање низ најновата снежна бура. Снежната Канџа Купер Дискавер е Оценета Со Тешки Временски Услови и Сертифицирана Планинска Снегулка Со Три Врвови. Гумите Со Тешки Временски Услови поминаа сертификат за индустриски стандард кој ја тестира способноста на гумата да забрзува на снег. Овие Гуми носат Симбол На Три-Врв Планина и Снегулка означување на страничниот ѕид. Откривачката гума За Снежни Канџи ја прикажува нашата патентирана Технологија За Снежни Жлебови која е дизајнирана да го зароби снегот во жлебовите на гумата и да му даде на вашиот камион или ТЕРЕНЕЦ контакт снег на снег за да ви се пробие низ зимата. Без оглед на природата фрла вашиот пат, овие гуми залак назад. Гумата За Снежни Канџи Откривач е дизајнирана да овозможи столпчиња, што ви дава екстремно влечење мраз за уште поголема способност и самодоверба, па кога условите ќе станат екстремни, тркалата постојано се вртат. Наоѓа зафат каде што другите гуми не можат. Поминете низ зимата со Камионот За Канџи За Откривање Снег и ГУМАТА ЗА ТЕРЕНЦИ Од Купер. Иновативниот дизајн му помага На Откривачот Снежна Канџа да запре во просек осум стапки пократко на снежните патишта, а во просек дванаесет стапки пократко на ледените патишта. Може да се закачи со столпчиња од 11мм (TSMI #12) за дополнително подобрување на влечењето. Ригорозно тестирани за да обезбедат перформанси во тешки услови. Соединението на шарите за зимски зафат помага гумата да остане флексибилна на пониски температури за постојано држење. Патентираната Технологија За Снежни Жлебови на купер додава заби на канџите за поголема влечна сила, ракување и моќ на запирање.

Им се допаѓа и на купувачите..