• Ново
Липтон Агуас Фрескас пијалок Ми ананас манго, без вештачки вкусови или бои, квартови
zoom_in

Липтон Агуас Фрескас пијалок Ми ананас манго, без вештачки вкусови или бои, квартови

DEN 1.00

Износ
check Во продавницата.

Шпански за „свежа вода“, фреска на Агуас се традиционален пијалок од латиноамериканци направен со овошје, шеќер, вода и вар. Миксот за пијалоци од ананас на Lipton Aguas Frecescas е дел од новиот спектар на суптилно слатки, освежувачки мешавини од овошен прав, кои се засноваат на истите традиционални вкусови што ги знаете и ги сакате .. но со пресврт. Ананасот додава деликатно сладок, курва вкус на фреските на Агуас, кој е избалансиран со додавање на светло, живописно манго и создава уникатен и изненадувачки освежувачки пијалок што е одличен начин да се победи топлината. Ананас, избалансиран со слатката свежина на манго, создава за уникатен и освежувачки пијалок што е одличен начин да се победи топлината. Овој освежувачки пијалок е засладен со 100% чист шеќер од трска и апсолутно никакви вештачки засладувачи, бои или вкусови, секоја голтка е сигурна дека ќе воодушеви! Имајте свои сопствени фреска на Aguas за само 30 секунди! Едноставно додадете две лажици на липтон Агуас Фрескас ананас Манго пијалок во чаша со чаша вода и промешајте. Додадете онолку мраз колку што сакате и уживајте во вкусните вкусови на летото, традицијата и наследството. Вкусете ги вкусовите на Aguas frecescas ананас манго. Lipton Aguas frescas Drink Mix Mango, 10 Qt Lipton Aguas frescas ананас манго пијалок мешавина е дел од новиот спектар на суптилно слатки, освежувачки мешавини од овошен прав и одличен начин за да се победи топлината. Освежувачки пресврт на мексиканскиот класик и инспириран од традиционалните вкусови, нашиот рецепт за мешавина од чај вклучува допир на зелен чај во секоја чаша!. Овој вкусен Агуас Фрескас е засладен со 100% чист шеќер од трска и апсолутно никакви вештачки засладувачи. Нашето преземање на класичните фреска на манго нема вештачки бои или вкусови. За fallуби се во летните вкусови на слатка-курва ананас со тропско манго. Агуас Фрескас е вкус на лето во секоја голтка.

Им се допаѓа и на купувачите..