• Ново
Клоро Базен И Спа Шок XtraBlue+ Гранули за Базени, 6pk
zoom_in

Клоро Базен И Спа Шок XtraBlue+ Гранули за Базени, 6pk

DEN 1.00

Износ
check Во продавницата.

Уживањето во вашиот прекрасен базен штотуку стана полесно со практичноста и моќта На Базенот Клорокс И Спа Шок Xtra Blue. Секоја кеса третира 12.000 литри вода за да ја исчисти заматената, миризлива вода. Овој брз растворлив шок од базенот ги убива бактериите и ги отстранува загадувачите на пливачите, истовремено помагајќи да се контролира растот на алгите. Тоа нема да ја избели вашата постава или да влијае на нивото на рн на вашите води како и другите брендови. Шокирајте го базенот неделно и по забавите во базенот и тешките временски услови за да ги отстраните загадувачите, да ги уништите мирисите и да ја одржите водата чиста. Не е потребно премешување и брзо се раствора! Шок дење или ноќе! Заштедете време кога шокирате, бидејќи Нашиот Шок Од Xtra Blue ќе третира 12.000 литри вода и ќе можете да пливате за 15 минути! Секогаш применувајте според упатствата на етикетата. За најдобри резултати, додадете на најдлабокиот крај на базенот со филтерот што работи. Циркулирачката вода во базенот при нанесување хемикалии помага да се растераат хемикалиите низ базенот за максимална покриеност. Најдобар базен шок на пазарот, користете еднаш неделно за време на вашата неделна програма за одржување. Спарете се со апликацијата За Базен Клорокс и Таблетите За Хлорирање Xtra Blue за најдобри резултати. Мултифункционален шок во базенот со кристали кои се борат со алги. Создава кристално чиста вода. Убива и спречува зелени, црни и сенф базен алги. Убива бактерии. Пливаат-подготвени за 15 минути. Нема да влијае На рн. Брзо растворање на базен шок.

Им се допаѓа и на купувачите..