• Ново
Регал имот, изолација на безжични затемнувања римска сенка, каки, ​​64W 72L
zoom_in

Регал имот, изолација на безжични затемнувања римска сенка, каки, ​​64W 72L

DEN 785.44

Износ
check Во продавницата.

Regal Estate Insulating Roman Shade безжична безжична енергија е вечен софистициран дизајн кој нуди и убавина и енергетска ефикасност. Овој модерен дизајн ви дава две нијанси во една без видливи жици и прекрасен униформа изглед однадвор. Римска сенка е погодна за формални или случајни простории каде ви треба одлична просторија затемнување, додадена изолација и допир на елеганција. Лесно е да се прилагоди со едноставно држење на долната железница и потоа нежно кревање или спуштање на сенката со рака. Достапно во седум зачудувачки бои кои се бели, каки, ​​чоколадо, морнарица, сива, слонова коска и светло сива боја, безжична римска сенка, е направена од 100% фин памук и исто така одговара на повеќето стандардни прозорци. Римските нијанси се класична опција за стандардни ролетни прозорци. Нашите ролетни и нијанси на регал недвижнини се одобрени од Најдобро за деца и родители за безбедност на слепи прозорци што го прави совршен за домови и објекти каде што малите деца и миленичиња се присутни вистинска големина : 64 W X 72 L X 1.75 D. Не се прават одземања; Ширина се вклопува во рамките на прозорецот 64 - 64,5 инчи ширина . Карактеристики Сертифицирани деца и миленичиња безбедни. Енергетска ефикасна, термичка поддршка за изолација . Мерења : ролетни и нијанси може да се инсталираат во рамките на прозорецот. Внатре во монтирање - Изберете големина на ширина што е 0,5 "(половина инч) пократка од ширината на отворот на вашиот прозорец. Надвор од монтирање - Изберете големина на ширина што е 6" (шест инчи) пошироко од ширината на отворот на вашиот прозорец за целосна покриеност за целосна покриеност и за да се минимизира филтрацијата на светлината преку страните . Содржина на пакетот и поддршка на клиентите : една сенка, скриен хардвер за монтирање и упатства за инсталација. Бесплатни делови за размена на бои и делови за замена. Потребна е помош за нарачка на точна големина или да ја инсталирате вашата нова сенка. Ве молиме контактирајте не на Custresen Cervice@. За Swatches во боја, ве молиме наведете ја врската на производот, бојата на swatch и адресата за испраќање. Дозволете 3-4 дена да ги испорачате сватовите.

Им се допаѓа и на купувачите..