• Ново
Сет за изградба на изградба на ресурси за учење
zoom_in

Сет за изградба на изградба на ресурси за учење

DEN 1209.76

Износ
check Во продавницата.

Конструкција на бонбони Малите инженери градат слатки структури, ситна јачина на моторот и основни стебла вештини! Вклучува буци, издржливи парчиња бонбони во најразлични забавни, познати дизајни плус водич за активност со илустрирани, чекор по чекор упатства за градење. Помогнете му на вашето дете да ги следи чекорите за изградба на вкусен кабриолет, бонбони-рунда, сладок замав и куќа за бонбони. Најголеми мерки за парче со дијаметар 7 "l x 0,5 ". Оценки пред градинка и постара. Овој сет од 92 парчиња вклучува : 32 мали, средни и големи стапчиња за вртење, 8 зелени конектори за вртење, 8 конектори со црвен вртлог, 8 парчиња Gumdrop, 12 обоени дискови, 8 зелени конектори, 8 сини конектори, 4 бенди пресврти и 4 чоколадни панели. Забавен начин за развој на креативност и фини моторни вештини. Големите, бујни парчиња се лесни за малите раце да манипулираат. Направено од трајна пластика со години на забава за градење.

Им се допаѓа и на купувачите..