• Ново
Трговска марка ликовна уметност „Ноќна цут“ платно уметност од Фарида Заман
zoom_in

Трговска марка ликовна уметност „Ноќна цут“ платно уметност од Фарида Заман

DEN 2.67

Износ
check Во продавницата.

Уметник : Фарида Замансубјект : Флоралстил : Модерен проток Тип на проток : Галерија-обвиткано платно уметност Ова е подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има розови и црни цвеќиња над темна позадина. Портфолиото/фотографијата на Wild Apple ги прикажува заедничките напори на нашите талентирани и креативни дизајнери и уметнички режисери. Користејќи ги пронајдените предмети, документи, фотографија и гроздобер уметност, работата на нашето студио се однесува на тековните трендови на дизајнирање. Нашите дизајнери се Лори Честер, Гретчен Греј-Бучанан, Моира Херши, Елисе Робичауд, Мајкл Мулан, Мајк Шик, Сју Шлабах, Пени Шехан и Лора Маршал. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Розови и црни цвеќиња над темна позадина.

Им се допаѓа и на купувачите..