• Ново
Научете го комплетот за учење на детето
zoom_in

Научете го комплетот за учење на детето

DEN 360.00

Износ
check Во продавницата.

Отворањето на знаење е забавно и лесно со комплетот за учење на моето дете. Овој сет има сè што ви треба за да ги запознаете малите во основите. Овој мулти-наградуван комплет за учење на деца е поделен на четири дела, имено азбуката, броевите, формите и боите. Исто така, доаѓа со чекор-по-чекор водич за да им помогне на возрасните да обезбедат успешна сесија секој пат. Научете го комплетот за учење е целосно координиран за да се поттикне повторување и интеракција. Овој пакет вклучува книги од табли, постери, загатки и флеш картички. Тој е дизајниран да развие рана писменост, фини моторни вештини, нумерирање, просторно расудување и координација на рачно око. Целиот пакет се заснова на концептот на совпаѓање, што е важна вештина пред читање. Научете го мојот комплет за учење на мали деца : 70+ парчиња за да го научите вашето дете азбука, броеви, форми и бои. Комплетот вклучува 4 книги од табли, 4 постери, 7 загатки и 55 флеш -картички. Промовира писменост, нумерирање, просторно расудување, координација на рачно око и фини моторни вештини. Детскиот комплет за учење вклучува чекор-по-чекор Упатство за настава за да се обезбеди успешно учење и развој. Целосно координирани за да се поттикне повторување и интеракција. Ова го учи мојот комплет за учење е дизајниран околу концептот на совпаѓање, што е клучна вештина пред читање.

Им се допаѓа и на купувачите..