• Ново
Студио 7-парчен отворен внатрешен двор за трпезарија сет модерен метален мебел со правоаголник маса и фотелји, црна боја
zoom_in

Студио 7-парчен отворен внатрешен двор за трпезарија сет модерен метален мебел со правоаголник маса и фотелји, црна боја

DEN 10079.84

Износ
check Во продавницата.

Овој MF Studio 7-парчен пат за јадење во внатрешен двор е идеален за собирање на вашето семејство/пријатели, забава, вечера и други активности на отворено. Направено од тешка челична рамка со одлична завршница за е-облога, таа нуди поддршка на структурата и стои до елементи на отворено за сигурна долготрајна јачина. Комплетот вклучува една голема правоаголна трпезариска маса и шест фотелји. Дополнителното големо столче за јадење има геометриски облик на потпирач за грб и криви потпирачи за рака со тркалезен крај за елегантна естетика која обезбедува убаво искуство со седење и сигурно ќе го украси вашиот двор и двор. Покрај тоа, столчињата можат лесно да се решат и удобно да се чуваат. Големата маса има дупка за чадори на својот скратен врв за повеќето чадори за внатрешен двор, спречувајќи ги штетните УВ зраци на отворено. Овој сет за јадење во студиото МФ е прекрасен додаток на секое внатрешен двор. Не двоумете се да ги однесете дома . Патио трпезариска фотелјаматеријал : челик обложена со прав, сите временски услови и отпорни на 'рѓа : 23 "W x 21 " D x 35 "HSEAT Висина : 16,5 " Тежина на столот : 14,5 фунти капацитет : 350 : 350 lbs. Правоаголна трпезарија Табелимензија : L60 " * W35 " * H29 "Материјал : челик обложен со прав, сите временски услови и отпорници на 'рѓата на табелата со наклон на ногата 1.57 " Дупка за повеќето чадори за патио за 6 лица за 6 лица Премиум Квалитет : Надворешниот сет за трпезарии е направен на висококвалитетна челична рамка со одлична завршна обложена во прав, што е цело време, отпорни на УВ и 'рѓа, стои до елементи на отворено за сигурна долготрајна јачина . Елегантен дизајн : Ова столче за внатрешен двор има исклучителна геометриска форма на потпирач за грб и кадрава потпирачка за потпирачи за потпирачи за рака со тркалезен крај за тркалезен крај за крајниот крај за крајниот крај за крајниот крај за крајниот крај за крај за крај за крајниот крај за крајниот крај за крајот за крајот за крајот за крајот за Елегантна естетика, која секако ќе ги украси вашите двор и двор . поголема удобност : Димензијата на седиштето на столот е надградена во дополнителна широка големина од W 23 "x d 21" и тежината на единечен стол е 15 фунти, обезбедувајќи многу поддршка и Удобност со капацитет за седење до 350 фунти . Заштеда на простор : Столчињата можат лесно да се решат и удобно да се чуваат во вашата градина, дворот, тремот, палубата или трпезаријата. Не грижете се да земете премногу простор . 1-годишна гаранција : Ако имате какви било прашања во врска со нашите производи или собрание, ве молиме слободно контактирајте со нашиот тим за професионални услуги : Service@.

Им се допаѓа и на купувачите..